4 rzeczy, które zmienią się w twoim organizmie jeśli będziesz jeść migdały co dziennie
Jedzenie migdałów może dosłownie uratować ci życie. Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wykazało, że regularne spożywanie migdałów znacznie obniża ryzyko wystąpienia choroby naczyniowej. To tylko jedna z licznych zalet tego produktu. Poniżej prezentujemy 4 kolejne powody by włączyć migdały do codziennego jadłospisu.


1. Łagodzą trądzik

Łagodzą trądzik

Jedzenie migdałów jako sposób na poprawę cery to sposób od dawna praktykowany na Bliskim Wschodzie. Duża zawartość witaminy E i antyoksydantów sprawia, że są one idealnym produktem dla osób zmagających się z trądzikiem i innymi problemami skórnymi.

2. Pomagają w walce z cukrzycą

Pomagają w walce z cukrzycą

U pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2, którzy zaczęli regularnie spożywać migdały, zauważono obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Jest to zasługa bogatej mieszanki minerałów w tym produkcie.

3. Pomagają wrócić do formy po porodzie

Pomagają wrócić do formy po porodzie

Indie słyną z tradycji jedzenia migdałów jako naturalnego środka regulującego procesy zachodzące w organizmie kobiety po porodzie, i zapewniającego dużą dawkę energii. Dodatkowo, ich spożywanie zmniejsza ryzyko powstawania rozstępów.

4. Mogą sprawić, że twoje dziecko będzie mądrzejsze

Mogą sprawić, że twoje dziecko będzie mądrzejsze

Migdały stymulują aktywność mózgu. Już 74 g migdałów tygodniowo może pozytywnie wpłynąć na inteligencję dziecka. Hiszpańscy naukowcy przeprowadzili badanie polegające na obserwacji 2208 kobiet w ciąży, a następnie dzieci w wieku 1, 5, i 8 lat. Wykazało ono, że dzieci, których matki spożywały migdały podczas ciąży, osiągały lepsze rezultaty w testach na inteligencję.


Źródło: brightside.me

TWOJA REAKCJA?Rozmowy na Facebooku