10 osób, o których słyszeliście, ale prawdopodobnie nie wiecie jak wyglądają
Nazwiska topowych projektantów świata mody są dobrze znane na całym świecie, za sprawą rozmaitych linii odzieży i dodatków. Mało kto potrafiłby jednak rozpoznać legendarnych projektantów na ulicy, gdyż większość z nich rzadko pojawia się w mediach. Jeśli ciekawi was kto kryje się za największymi nazwiskami świata mody, oto odpowiedź.


1. Dolce & Gabbana — Domenico Dolce i Stefano Gabbana

Dolce & Gabbana — Domenico Dolce i Stefano Gabbana

Domenico i Stefano założyli swoją legendarną firmę w 1985 roku. Początkowo wcale im się nie przelewało, i byli nawet blisko zwinięcia interesu. Pomogła im jednak rodzina Dolce.

2. Fendi — Silvia Venturini Fendi

Fendi — Silvia Venturini Fendi

Silvia to wnuczka założyciela marki Fendi. To ona zaprojektowała ikoniczne torebki Baguette. Dziś pełni ona w firmie rolę dyrektora akcesoriów i odzieży męskiej.

3. Armani — Giorgio Armani

Armani — Giorgio Armani

Giorgio Armani to jeden z najbogatszych obywateli Włoch. Zaczynał on karierę jako asystent projektanta Nino Cerruttiego, a w 1974 roku zadebiutował z własną kolekcją.

4. Tom Ford — Tom Ford

Tom Ford — Tom Ford

Tom Ford to innowator w świecie mody. Jego otwarty umysł i nieszablonowe podejście zapewniły mu kilka prestiżowych nagród. Dodatkowo, zajmuje się też reżyserią filmów.

5. Bulgari — Nicola Bulgari

Bulgari — Nicola Bulgari

Nicola i jego brat, Paolo, to wnuczkowie Sotiriosa Voulgarisa, założyciela marki Bulgari. Dziś, rodzina posiada 52% udziałów w firmie.

6. Carolina Herrera — Carolina Herrera

Carolina Herrera — Carolina Herrera

Amerykańska projektantka wielokrotnie nazywana była jedną z najbardziej stylowych kobiet na świecie. Założyła ona własną firmę w 1980 roku. Przez 12 lat była odpowiedzialna za odzież Jacqueline Kennedy.

7. Gerry Weber — Gerhard Weber

Gerry Weber — Gerhard Weber

Marka Gerry Weber ma korzenie w niewielkiej firmie Hatex KG, która produkowała kiedyś odzież damską. Jednym z jej właścicieli był Gerhard Weber, który przekształcił skromne przedsiębiorstwo w światową potęgę mody.

8. Versace — Donatella Versace

Versace — Donatella Versace

Dom mody Versace został otwarty w 1978 roku przez Gianniego Versace. Po jego tragicznej śmierci, głową firmy stała się jego siostra, Donatella. Jej kolekcje od dawna wzbudzają kontrowersje wśród krytyków, ale ona sama twierdzi, że musiała spróbować czegoś nowego zamiast iść w ślady brata.

9. Narciso Rodriguez — Narciso Rodriguez

Narciso Rodriguez — Narciso Rodriguez

Mający kubańskie korzenie Rodriguez wkroczył w świat mody mimo sprzeciwu rodziców, którzy uważali to za stratę czasu i pieniędzy. Jak widać, nie mieli oni racji. 

10. Vera Wang — Vera Wang

Vera Wang — Vera Wang

Amerykańska projektantka sukni ślubnych posiada nieco nietypową historię. Zanim zaangażowała się w świat mody, była profesjonalną łyżwiarką figurową. Jej kreacje były ozdobą wielu ślubów celebrytów.


Źródło: brightside.me

TWOJA REAKCJA?Rozmowy na Facebooku